O firmie

Historia firmy PSPG Polska sięga aż po rok 1981, w którym powstało przedsiębiorstwo polonijno-zagraniczne o nazwie POLONUS M. Kwiatkowski z kapitałem francuskim.
PSPG Polska jako firma-córka została wydzielona w 2006 roku, gdzie oficjalnie rozpoczęła tworzenie oprogramowania do kompleksowego procesu zarządzania BHP w firmach o nazwie POLONUS SYSTEM PROTAZY GERWAZY (w skrócie: PSPG).

To pierwszy tak zintegrowany system, który zapewnia nadzór i optymalizację procesów zaopatrywania instytucji czy zakładów pracy w Środki Ochrony Indywidualnej.

Ze względu na fakt, że całość oprogramowania oparta jest o normy unijne - tworzenie produktu jakim jest PSPG, nie było łatwym zadaniem. Pierwotne plany projektu nie przewidywały tylu zagadnień dotyczących bezpieczeństwa jak to przewiduje teoria powiązana z praktyką. Ciągłe modernizowanie architektury systemu, implementowanie norm unijnych , budowa algorytmów, to jak i masa innych czynników przyczyniła się do pochłonięcia ogromnej ilości czasu.

Z powodu przedłużających się prac – w roku 2009, PSPG Polska została producentem automatów do wydawania środków ochrony indywidualnej (ŚOI) o nazwie "KAZIK", które z założeń miały być elementem systemu PSPG.

Od tamtego czasu minęło już 6 lat a PSPG Polska zyskała miano najważniejszego producenta maszyn vendingowych BHP na rynku, tym samym stając się jedynym producentem automatów HELGA i BERTA do kontroli obiegu odzieży czystej i brudnej.

Teraz po niemal 15 latach budowy SYSTEMU PSPG jak i po 6 latach produkcji automatów - z dumą możemy ogłosić, że nadszedł dzień kiedy nasza wizja globalnego zarządzania BHP nabiera kształtu.
PSPG Polska, jest jedyną firmą oferującą proces pełnej automatyzacji bezpieczeństwa poprzez zastosowanie nowoczesnego systemu klasy ERP jak i automatów, których jest producentem.

Oficjalnie zapraszamy Państwa do wejścia w nową erę nadzoru bezpieczeństwa w firmach.

Go to top
x